PLAMEN 2017

Datum konání:
7.10.2017

Kolektiv našich mladých hasičů se zapojil do celoroční soutěžní hry Plamen 2017, což je celorepubliková soutěž v požárním sportu. Cílem hry je rozvíjet dětské znalosti, dovednosti a vědomosti v oblasti požární ochrany. Jedná se o celoroční mimoškolní aktivitu dětí se zájmem o požární sport. Vyhlašovatelem hry Plamen je v České republice Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

V sobotu 7.10. proběhlo úvodní kolo ve Strážkovicích. Během jednoho dne se běžely tři různé štafety - CTIF, 4x60m a štafeta požárních dvojic. Pro malé hasiče z Drahotěšic to byl vcelku těžký úkol, protože dvě z těchto štafet běželi na soutěži vůbec poprvé. Nejtěžší se ukázala štafeta požárních dvojic, kde byli za penalizováni časem 30s a 20s za několik chyb při provedení. Další dvě štafety pak zvládli bez problémů a celkově obsadili v našem okrsku 9.místo.