Historie

 Sbor dobrovolných hasičů v obci Drahotěšice byl založen v roce 1895. V listopadu roku 1898 byl sbor jedním ze zakládajících členů Lomnické hasičské župy č. 106. Dalšími zakládajícími sbory byly Kolence, Lomnice nad Lužnicí, Lužnice, Mazelov, Mláka, Neplachov, Novosedla, Radonice, Ševětín, Vitín a Záblatí.

V roce 1899, kdy obec Drahotěšice měla 533 obyvatel a 74 domů s číslem popisným, působilo ve sboru 23 členů, z toho 15 činných. Ve výbavě měl sbor jednu převoznou stříkačku, 3 žebříky a 45m hadic. Toho roku drahotěšičtí hasiči zasahovali při jednom místním požáru a dvou požárech v okolních obcích. Činovníky sboru v té době byli Václav Novotný, František Týra, Josef Šerý a Václav Kubát.

V polovině 80-tých let 20.století byla jeho činnost utlumena a existence SDH byla pak udržována díky obci Drahotěšice pouze formálně. 

 Na jaře roku 2015 vznikla na popud HZS zásahová jednotka SDH a následně byla obnovena i činnost SDH. V dalších letech se členská základna rozrostla také o ženy a děti a dobrovolní hasiči se začali naplno věnovat svému poslání.

 

 

 

 

 

  

 Recyklujte s hasiči

Recyklujte.jpg

Zpětný odběr elektrospotřebičů probíhá každou první středu v měsíci od 18 do 19 hodin ve dvoře za obecním úřadem